Dnes poprvé

17. března 2012 v 16:14 | Katka
Dnes jsem poprvé od operace obstarala ráno celé hopodářství - vyvenčila psy, nakrmila koně, otevřela slepice....A teď už to budu mít na svých bedrech napořád. Ach jo! Nepoučitelná. Dokud jsem nemohla chodit, všichni mě obskakovali a bylo to velice nezvyklé a příííjemné. Kamarádka radila "dělej Maryšku (z Postřižin). Do ničeho se nežeň." Mám ještě měsíc do konce oficiální rekonvalescence, kdy bych se měla šetřit. No ale jde to, když je tak krásně? A když se mi po tom i stýská? Je mi jasné, že přijdou zase dny, kdy budu vzteky bez sebe z toho, že zatímco já už jsem vykonala desítky drobných povinností, ostatní ještě sladce chrní. A jakmile já budu mít hotovo a usednu třeba ke knížce nebo k háčkování, oni procitnou, zahrnou mě dotazy "Kde mám? Co si mám vzít...? Proč jsi to neudělala?...." Asi to tak má být.
Dnes jsme letos poprvé obědvali na terase. Celý den otevřeno, psi lítají sem-tam, nosí domů kůru, trávu, písek...a jsou šťastní.

Dnes jsem letos poprvé pracovala na zahradě.

Dnes jsme ještě naposledy (tedy podruhé naposledy) koupili ptáčkům slunečnici. Ještě berou a musí nabrat sílu na hízdění. Okolo loni obsazeného hnízda v dutině vrby obletují brhlíci...ale myslím, že loni ho obývali jiní ptáci, snad rehkové.


Dnes se u nás na zahrdadě letos poprvé hrál kroket. Výborná hra. Pro děti a ještě snad víc pro dospělé. Jakou (škodolibou) radost člověk má, když druhého "vypatuje" - odstřelí mu kouli do křoví nebo do příkopu.


Dnes letos poprvé tráví Pupi svůj den na terase. Jaká úleva, když neřve v zavřené místnosti, ale jen volá na ostatní ptáky. Dokonce se koupala. Ale na skotské střiky hadicí, které jí dáváme v létě, jsme si ještě netroufli, aby nenastydla. Děti stále přemlouvají, abychom jí koupili kšírky a nechali ji lítat "na vodítku". Mně se to nelíbí, protože vodítko má svůj konec, ona by se rozletěla a pak by ji to srazilo nazpět. Taky se tito ptáci můžou nechat "pást jako koza". Tedy poletovat okolo kotvy zapíchnuté v trávníku. Ale to je prašť jako uhoď. A ješte by ji asi sežrali psi.
Dnes letos poprvé jsme pekli buřty. Ó, jak dobře chutnají ty karcinogenní škvarečky. Já věřím tomu, že pokud to není moc často, neškodí to. A psům je to úplně buřt, hlavně že to voní. Nejraději by ho spolkli naráz, ale my jim ho krájíme, aby si tu dobrotu užívalí delší dobu.
Dnes letos poprvé jsem úplně mrtvá, sotva lezu......a rozhodně to nebude letos naposledy. Akorát že si člověk snad trochu zvykne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 17. března 2012 v 18:17 | Reagovat

Katko, máte prima posezení na terase. A špekáček bych si teda dala, takový správně opečený, skoro do černa. S tou prací jsme na tom podobně, já jsem se už dávno zařekla, že se nebudu učit nic nového (např. sekat trávník a pod.) a zatím moje vrozená zvědavost a touha zkusit si všechno, co ještě neumím, mě vždycky postaví k práci a pak mi to už zůstane.

2 Jitka Jitka | Web | 17. března 2012 v 19:40 | Reagovat

Dej si pozor Katko aby ti nezačali říkat železná lady. Já jsem ten titul získala, když jsme stavěli chalupu a nakládalo se na mě co to šlo. Taky mě to bavilo a makala jsem jako barevná, aniž bych si uvědomila, že dělám práci jako chlap.Pak se to zlomilo. Skončila jsem na stole neurochirurgů. Po operaci plotýnek už bylo po železné babě a nikdo nechápal. Stále se očekávalo, že se vrhnu znovu práce se stejnou vervou. Jenže ono už to nešlo jako dřív. Po půl roce jsem byla dobrá, ale už jsem byla opatrná.Když je člověk mladý, je plný síly a myslí si, že ho nic nezlomí. Jsem zářný příklad toho, že opak je pravdou.

3 Katka Katka | 17. března 2012 v 20:07 | Reagovat

Je to přesně tak jak říkáš. Ale některý povahy si stejně nedaj říct, i když to vědí. A když se k tomu ještě přidá, že pokud si o něco řeknu, tak když to není hned, jdu si to udělat sama.....

4 Amelie Amelie | Web | 18. března 2012 v 11:08 | Reagovat

Nádherné posezení. Tam by se mi líbilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama