Harry Hole

5. března 2012 v 18:33 | Katka |  Jo Nesbo
Jo Nesbo: Pentagram
Detektivní román, volně navazující na Nemesis. Dějově složité, napínavé, současné. Hlavní hrdina komisař Harry Hole je celoživotně zaujatý svou prací, při pátrání po sériovém vrahovi stále sleduje i svůj životní úkol - odhalit vraha své kolegyně. Podezírá jednoho se spolupracovníků, který vede vyšetřování série vražd. HH je vynikající kriminalista a zároveň alkoholik, se svou závislostí dlouhá léta neúspěšně bojuje, závislost mu komplikuje jak osobní tak profesní život.
Ráchel je jeho přítelkyně, oba by o sebe stáli, ale ona už má s alkoholikem jednu zkušenost, proto se brání vázat se, stát se tak zranitelnou.
Samozřejmě "všechno dobře dopadne".Když je Ráchel svědkem, s jakým zaujetím Harry případ vyšetřuje, uvědomuje si podstatné:
"...aby jí došlo, že jí Harry nikdy neslíbil nic, co by nedodržel. Nikdy jí neslíbil, že do toho zase nespadne. Nikdy jí neslíbil, že práce přestane být v jeho životě nejdůležitější. Nikdy jí neslíbil, že to bude jednoduché. Všechno to byly sliby, které si dala sama, teď je jí to jasné."
A tak to často je i v našem "obyčejném" životě s našimi "obyčejnými" partnery.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 24. května 2012 v 18:47 | Reagovat

Četla jsem Nemesis - trvalo mi to tak týden, spousta zvratů a hlavně vše končí úplně jinak, než by člověk očekával. Až se do knihovny vráti další díla, budu pokračovat....je to docela zajímavé čtení - a hlavně něco jiného, než jsem četla v poslední době. Díky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama