Osho na každý den - LÁSKA

26. března 2012 v 23:51 | Katka |  Slunce v duši
Žijeme s manželem, scházíme se s přítelem, koneckonců to platí i o rodičích, i o dětech...
Často se o něčem dohadujeme, máme pocit, že nám ten druhý nerozumí, NECHCE rozumět, že nám snad dělá naschvály, protože mu jdeme na nervy, že nás nemá dost rád....
Myslím, že to všechny známe a býváme z toho rozčarované, naštvané, dokonce nešťastné a zdrcené. A přitom je to TAK prosté. Jen si to uvědomit.

" Láska je řeka. Nemusíte mít pocit, že jí něco chybí. Patří to k procesu lásky. Pokud cosi chybí, musíte s tím něco udělat - je to volání z vyšších vrcholů. Ale až jich dosáhnete, neucítíte uspokojení. Láska není nikdy uspokojena. Nezná uspokojení, ale je nádherná, protože je navždycky živá.

A vy budete mít neustále pocit, že něco neladí. I to je přirozené, protože když se setkají dva lidé, setkají se dva různé světy. Očekávat, že si dokonale sednou, znamená očekávat nemožné, a z toho vzniká zklamání. Nanejvýš nastane pár okamžiků, kdy je všechno v souladu, ale jsou to vzácné okamžiky.

Snažte se o vytváření souladu, ale nebuďte zaskočeni, pokud to nevyjde dokonale. A netrapte se tím, jinak to bude stále méně a méně ladit. Soulad nastává pouze tehdy, když se jím netrápíte. Nastává ve chvíli, kdy nejste v napětí, kdy už ani nic neočekáváte - nastává jen tak, zčistajasna."

(Osho na každý den - 365 meditací)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloslava Miloslava | Web | 27. března 2012 v 9:20 | Reagovat

Spadla jsem do spamu a ty to asi nevylovíš. Neva- Ke mě do zprávy autorovi napiš tojí emailovou adresu a zkusím ti poradit.Taky mě pomohlo hodně děvčat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama