Zimní oběť

30. března 2012 v 10:41 | Katka |  Knížky
V poslední době se na trhu objevilo hodně detektivek severských autorů. Já jsem právě dočetla Zimní oběť od autora jménem Mons Kallentoft.
Vlastní detektivní příběh je plný zla mezi lidmi, ještě k tomu mezi lidmi spřízněnými. Odehrává se v současnosti, ve Švédsku, je zamotaný a napínavý tak, jak má detektivka být.
Celým dějem se prolínají osobní nejistoty hlavní vyšetřovatelky, vztahy s rodiči, otcem dcery, přítelem....A to mě vždycky zaujme.
Hned zpočátku se mi líbilo toto:

" Na obyčejné diskotéce v libovolném maloměstě se potká sedmnáctiletá holka s dvacetiletým klukem. Dva lidé bez plánů, stejní a přece různí, ale s vůní a tušeními, která se zdají být těmi pravými. Po dvou letech se stane to, co se stát nesmí. Praskne tenká gumová blána a zrodí se nový život.
- Musíme to dát pryč.
- Ne, já to chci.
Jejich slova se míjejí, čas vyprší a na svět přijde dcera, slunce všech sluncí. Hrají si na rodinu. Uplyne pár let a pak něco oněmí, není to tak, jak si představovali, anebo si nepředstavovali vůbec nic a těla mají najednou vlastní vůli, jež se neřídí rozumem ani rozvahou.
Žádný výbuch, spíš vzduch unikající z propíchnuté pneumatiky sahající daleko a ještě dál do duše.
Nevolnictví lásky.
Hořce slastné. Po rozchodu, jakmile stěhovací auto s jejími věcmi zamířilo do Stockholmu, na policejní akademii, když Janne utekl do Bosny, si myslela: Budu bojovat proti zlu, potká mě dobro.
Je to přece tak jednoduché, že?
Pak bude láska opět možná. Nebo snad ne?"

Určitě doporučuji!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 30. března 2012 v 19:49 | Reagovat

Jo to se mi taky líbí.-:) I ten začátek, kdy po  d v o u   letech se stane to, co si dneska mladí odbydou v den kdy se potkají, tedy tak to znám z vyprávění. Takže tohle musela být skutečně láska, když tak dlouho vydrželi spolu než se to stalo...-:)

2 Amelie Amelie | Web | 31. března 2012 v 11:11 | Reagovat

To vypadá moc hezky. Tak ještě sehnat knihu a najít čas na čtení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama