Lovci hlav

10. dubna 2012 v 20:57 | Katka |  Jo Nesbo
opět od norského autora jménem Jo Nesbo.

Lovec hlav je vlastně personalista. Roger Brown, hlavní hrdina a vypravěč, je nejlepší z nejlepších. Používá psychologický důmyslný systém otázek a analýz odpovědí. Jím doporučení kandidáti vždycky dostanou místo, o které se ucházejí.

Tato část knížky se mi líbila nejvíc. A pak ještě část, kde se sebekriticky popisuje a hodnotí hlavní postava a jeho manželka. RB je malý a trpí komplexem malých mužů. Jak je možné, že má tak krásnou ženu, navíc vysokou? Že si ho v nějakém pomatení smyslů vybrala a vzala, to by ještě jakž takž pochopil, ale že se každé ráno probouzí s tím, že ho chce ještě i další den - to je záhada.

RB má příliš krásnou a náročnou ženu, příliš drahou vilu a proto si musí vypomáhat krádežemi uměleckých děl. Od toho se odvíjí celý děj, který je komplikovaný, má spád a mnohé drsné až nechutné scény se musí dobře vyjímat na filmovém plátně. Prý to zfilmované je a někteří známí mé dcery to ani nedokoukali. Přečíst - bez zrakových vjemů - se to dalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana zuzana | 4. května 2012 v 18:40 | Reagovat

Tak jsem si dnes přinesla z knihovny uvedenou knížku - měla jsem ji zamluvenou a čekala, až ji čtenář vrátí....Protože nikdo nebyl doma, mohla jsem "nakouknout" na první stránky a je to velmi čtivé. Díky za dobrý typ, asi bych si ji v polici mezi ostatními nevybrala :-). Pokud to půjde, určitě ji večer přečtu. Teď mám  nápad, co by mohlo být dál...tak jsem napnutá, zda to předpovídám správně. Mám už zamluveny i ostatní knížky uvedeného autora.... tak se budu těšit, o čem budou.

2 zuzana zuzana | 5. května 2012 v 10:05 | Reagovat

Tak se moje očekávání nesplnilo, autor to vymyslel jinak. Druhá půlka knížky je drsnější, ale už jsem četla horší (a to horory nevyhledávám). Celkové hodnocení - je to čtivé, něco jiného než jsem v poslední době četla a dá se přečíst během večera....Jinak už čtu třetí knížku, každá měla tak 600 stran a to mi jde pomaleji. Krásný slunečný den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama