Nejen třídní sraz

4. června 2012 v 20:45 | Katka |  Jen tak
Dopadlo to výborně, už jsem zase doma.

Na třídním srazu se nás po 35 letech od maturity sešlo 20, 10 pozvaných nedorazilo, dva už, bohužel, nejsou mezi námi.
Opět mě potěšilo, že byli všichni srdeční, "nenamachrovaní", příjemní, holkám to zase slušelo a kluci nebyli o nic větší fotříci než minule. A ten jeden - ten je pořád stejný fešák. Jen životní a hlavně pracovní elán se nějak vytrácí. Přišlo mi, že státní zaměstnanci (právníci a učitelky) jsou na tom podstatně líp než ti, co soukromničí. Dost se projevovala skepse nad všeobecnou společenskou, politickou a hospodářskou situací. Mnozí se utíkají odreagovat na chalupy, do přírody, k jednoduchým činnostem při kterých nejsou na nikom závislí.

Úspešný podnikatel v oblasti softwaru mi řekl:
"já ti mám na tý svý hájovně kosu a tak seču ručně. A okolo se pasou krávy a to je tak hezký...."

Oči jsem bezmocně vyvalila na touto konverzací:
ON č. 1 ke mně: "Katko, a když ses rozhodla mít třetí dítě, tak CO?"
JÁ: "Co, co? Nevím, na co se ptáš."
ON č. 2: "Co jsi tak útočná?"
JÁ: "Já jsem útočná?"
ON č. 2: "Jo!"
JÁ: "A co ti dělám?"
ON č. 2: "Nic, jen mě s...š!" Vstal a odešel k baru.

Chápe to někdo? Já ne. Pár lidí, co to slyšelo, mi řeklo: "nic si z toho nedělej, on je takovej." Nechápu.

Přespala jsem u jedné kamarádky. Druhý den jsem se s ní a jejím manželem byla podívat na gymplu, který ale už není "ten náš", sídlí v nové budově. Oni dva tam oba učí a ještě k tomu tam mají několik terárií s různými plazy a ještěry a želvou a několik druhů švábů, které chovají jako krmivo. Švábi se mi hnusí, ale jakéhosi hada jsem si podržela. Na omak je příjemný.

Pak jsem byla pozvaná k další kamarádce, s tou jsem absolvovala asi desetikilometrovou procházku s koupáním v Babínském rybníku. Že to není jen tak nějaký rybník, jsem věděla, protože jsme jako děti = pionýři chodívali do těchto míst brigádničit na vytváření naučné stezky, ale podrobnosti jsem si našla až dnes. http://www.chytrazena.cz/cestovani/ceska-republika/babinsky-rybnik-evropsky-vyznamna-lokalita-16095.html


To bylo úžasný. Tamní krajina, to je koupací ráj. Na těch deseti kilometrech jsme míjely nejmíň deset rybníčků, skoro ve všech se dá koupat a přitom tam nikdo není. Lesy, kterými jsme procházely, jsou skoro nekonečné. Sice jsem se tam narodila a žila 25 let, ale je to už tak dávno, že jsem byla jako u vytržení. Není divu, že Vysočina učarovala i Miloši Zemanovi. Na cedulce u pramene řeky Oslavy jsem si přečetla, že tento pramen objevil prognostik, premiér, spisovatel, milovník Vysočiny Miloš Zeman. Některá z kamarádek poznamenala: "to je zajímavý, že my jsme sem chodily už jako školní dítka :("Unaveny procházkou i ponocováním jsme se po obědě prospaly, abychom byly svěží na další večer. Jednou za měsíc se scházejí příznivci hudby a zpěvu v kavárně penzionu V Kapli http://www.kaple.cz/


V objektu je kavárna, penzion, okolo zahrada, kterou zdobí keramika zhotovená majitelkou. Keramika je na prodej.

Složení hrajících a zpívajících je pokaždé trošku jiné, včera se sešlo pět kytaristů, basista, houslistka (mimořádně šikovná) a flétnistka. Zpívá celá kaple a je to moc příjemné. Pro mě o to víc, že pár lidí mi večer před tím řeklo "já tam obvykle nechodím, ale když jsi tady ty, půjdu." Hrálo a zpívalo se (moc hezky i několikahlasně) nepřetržitě tři hodiny, k dispozici jsou zpěvníky, víno, káva, čaje, co kdo chce...

Dnes ráno jsme vstali brzičko, dostala jsem snídani, doprovodila kamarádku "do továrny" a jela domů.
S myšlenkou, že nějakých 105 km není zase tak daleko, abych si občas nepřijela zazpívat. Zvlášť, když na nocleh mám výběr ze čtyř možností, které mi byly nabídnuty. Moc děkuju a raduju se, že kamarádství trvá navzdory času a vzdálenosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 4. června 2012 v 22:29 | Reagovat

No vidíš, jak to bylo krásné a zajímavé. A pak jsi chtěla zůstat doma. To néééé. To by tě potom moc mrzelo. Mám už s tím nějaké zkušenosti, jak z pohledu žáků, tak i učitelů.A člověk jednou za čas musí vypadnout z domu, přijít na jiné myšlenky a zjistit jak se žije jinde.

2 Amelie Amelie | Web | 4. června 2012 v 23:11 | Reagovat

Nádherný obrázek. Já podobné akce moc nemusím, ale tobě se docela vydařila. Krásný večer.

3 Jarka Jarka | Web | 5. června 2012 v 8:54 | Reagovat

To byl Katko, úžasný víkend a to se ti tam tak nechtělo. :-)) Skoro se mi zdá, že ten druhý večer, byl ještě hezčí, než ten první. Jo. A procházka musela být taky báječná, ale do vody, by mě v tento čas, nikdo nedostal, musela to být hrozná ledárna.

4 Katka Katka | 5. června 2012 v 9:18 | Reagovat

[3]:Máš pravdu. Druhý večer byl ještě lepší. A voda právě nebyla vůbec studená. Pak jsme seděly na sluníčku na hrázi a koukaly pod hráz do rašeliniště, poslouchaly žáby....pohoda.

5 Květa Květa | Web | 5. června 2012 v 22:29 | Reagovat

Tak si představ Kati, že já za dva roky - jestli tady ještě budu - půjdu na sraz našeho gymplu, tehdy SVVŠ, po 50ti, slovy po padesáti letech. To snad není pravda. Přesně si pamatuju dobu, místo na břehu řeky Moravy, kde do mne můj, nyní už 47 let manžel, hustil matematiku. Jéééé, to byla krásná doba, je to pryč, manžel zůstal......

6 Katka Katka | 5. června 2012 v 22:56 | Reagovat

[5]:Páni! A uteklo to jako voda, viď?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama