Není na světě...aneb Koho umím naštvat

11. června 2012 v 22:35 | Katka |  Slunce v duši
Ve čtvrtek jsem naštvala manžela. Věděla jsem, že to, co udělám, bude mít následky, ale nemohla jsem si pomoci. Nakonec jsme celý incident s dcerou zhodnotily tak, že táta (manžel) má pravidelnou měsíční periodu, a to vždy mezi 8. - 10. dnem v měsíci.

Od tohoto ledna vedeme veškeré své účetnictví v novém programu. Bylo to nutné, náš starý už byl opravdu starý, což se nelíbilo zejména některým kontrolorkám. 90 % práce dělám já. Dalo to fušku, ještě stále nejsem u konce, ale postupně se prokousávám k očekávanému stavu. Manuál k programu, to je zřejmě častý problém. Ten, který je k dispozici, je naprosto o ničem.
Manžel má jednou za měsíc pořídit mzdy pro svých pár lidí. Každý měsíc je to důvod k dohadování. Každý měsíc se ptám, co mu na programu vadí, jak mu můžu pomoci, navrhuju různá řešení. Odpověď je pořád stejná. "Stojí to za h...o, je to blbý..."a podobné naprosto nekonkrétní hlášky. Když mi volal ve čtvrtek, aby mi sdělil zase pár hrubých vět na adresu programu, dovolila jsem si ho upozornit, že je to stále dokola a jestli mi volá jen proto, aby do telefonu nadával, tak tohle já poslouchat nebudu. Jestli chce konkrétní pomoc, jsem k dispozici, svůj vztek ať na mě nekydá. A položila jsem telefon.
Nemám tyhle stavy ráda, deptají mě, nevím, proč bych si to měla nechat líbit. No, bylo dusno, manžel víc nebyl než byl doma...a já už jsem si na to, naštěstí, zvykla, kašlu na to a dělám si svý.

Dnes jsem provedla zase něco, čím protistranu spolehlivě naštvu.
"Haló? Jste paní XY?"
"Ano."
"Volám vám ze společnosti AB a mám pro vás nabídku..."
"Zadržte, žádnou nabídku nechci."
bla, bla, bla "A jakou máte televizi? Satelit nebo kabelovou?"
"Kabelovou. A nic nechci."
"A pročpak?"
"Prostě nechci. Když něco chci, umím si to sehnat sama."
"Ani kdybyste ušetřila peníze?"
"Ne."
"E...Tak nashledanou."
To už bylo proneseno hodně otráveně.
Vadilo by vám, že se naštval? Mně tedy ne. Spíš to na můj vkus trvalo až moc dlouho. Většinou se mi to daří ukončit rychleji. Dřív mi to vadilo, dnes se bavím proměnami hlasu volajícího. A tím, jak nemohou pochopit, že nechci ušetřit.

Nejlepší na tom bylo, že manžel, který to slyšel, udiveně povídá: "Co to meleš? Copak máme kabelovou televizi?"
Naše obec má asi 400 obyvatel, kde by se tu vzala kabelovka.
A já na to: "K televizi vede kabel, tak je kabelová. A basta. A vůbec - co je komu po tom?"

Inu, ať se snažím, jak chci, s každým se vyjít nedá. Jak říkala už babička (BN) - "Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzina Zuzina | 12. června 2012 v 5:38 | Reagovat

To chce klid a nohy v teple. Také u nás bylo včera "zvláštně" - ale mohou za to naše ovečky, místo trávy spásají nať brambor a včera jsme se je s manželem pokusili zavřít do chléva - marně. Jsou horší než kamzíci. Ovce přivezl syn a myslí si, že se o ně nemusí starat. Máme letos po jahodách, ožrané listy na stromcích a chutná jim i vinná réva....a to je všude plno trávy. Nabídky po telefonu se snažím časově zkrátit na minimum - většinou stačí věta, že jsem v práci a nemám čas - znovu už zpravidla nevolají. Když oni to na těch call centrech také nemají jednoduché a je to jejich práce. Nejvíc mi vadí nabídky úvěrů - já si půjčovat třeba na dovolenou nebo na Vánoce nechci a nebudu. S manželem mohu poradit, ať na PC zadává data někdo jiný (tedy pokud to je možné). Když už má názor předem, je těžké ho změnit a každý program bude.....ne ten pravý. a že se někdy PC chová "zvláštně", znám dobře ze své zkušenosti.....a někdy ani informatik nebo specialista ze softwerové firmy neví, proč to tak je. Pevné nervy - bude lépe :-) hezký den.

2 Katka Katka | 12. června 2012 v 6:38 | Reagovat

[1]: A já bych ovečky chtěla - nemůžu je prosadit, kvůli tomu, že by je pak nikdo nechtěl zabít natož jíst. Zahrádky je škoda. U nás by k tomu nejspíš nedošlo, máme dobrý ohrady. Naše zahrada je leto jako bychom byli u chemičky - říkala včera kamarádka, když sbírala jahody, natě po kolena, brambory pomalu po pás. A to hnojíme jen koňským hnojem :)
Že bude data zadávat někdo jiný je taky na "h...o", podle něj, ale dopadne to tak.
Jo, už jsem dost odolná a někdy se mi zdá, že to je právě taky špatně. Že tomu druhýmu právě o to někdy jde, aby otrávil i protějšek, když už je sám naštvanej.:)

3 Jarka Jarka | Web | 12. června 2012 v 8:06 | Reagovat

Manžel asi není na tu "sedavou" práci a irituje ho už jen ten fakt, že není zbytí. Taky se mu nemusí líbit ten nový program, pamatuji si, jak když nám v práci změnili už zaběhaný program, jsme byli všichni otrávený a na tom novém nenechali nitku suchou. Snad se to časem všechno usadí. ;-) A co se týká nabídek přes telefon, tak vůbec neznámá čísla nezvedám, na debaty s operátory nejsem zvědavá, melou pořád dokola to samé a jsou k nezastavení.

4 Alis Alis | Web | 12. června 2012 v 13:39 | Reagovat

Ahoj Katy, opravdu to chce klid a hlavně hodně asertivity:) ikdyž někdy u mě ta asertivita přechází v ..sertivitu:)

5 Amelie Amelie | Web | 12. června 2012 v 20:32 | Reagovat

No, já manžela štvu asi permanentně. :-P

6 Babeta Babeta | Web | 13. června 2012 v 22:36 | Reagovat

K televizi vede kabel, tak je kabelová.... Hehehéééé, to je dobrá hláška...:D Taky nemám ráda rozhovory po telefonu s otravnými dealery čehokoli. Nedopusť Bože, abych někdy musela tuhle nevděčnou práci dělat...

7 Katka Katka | 14. června 2012 v 5:30 | Reagovat

[6]: To máš pravdu. Mít v náplni práce otravovat lidi, to by byl děs. Mě by stejně záhy vyhodili. Neměla bych výsledky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama