Desatero odpovědí

7. července 2012 v 23:58 | Katka |  Zahrada
Chválím, chválím, chválím všechny, kdo odpovídali. Každý měl něco dobře a něco ne, ale snaha, nápady a vědomosti mě potěšily.

Někdy jsem to zakuklila, že jste možná nemohli odpovědět správně, někde to byl trošku chyták, někdy byla možná málo zřetelná fotka...

1. Muškát shodil vítr a stejně jako krajíc dopadá namazanou stranou, muškáty padají "na hlavu, ne na nohy"
správně tedy odpověděla Jarka

2. Květy oleandru jsou ošklivé a takové rozžbleptané, protože na ně napršelo. Opravdu to není jen tím, že by odkvétaly.
naprosto správně neodpověděl nikdo

3. Bazalku určitě popálilo i sluníčko, protože je to ta narychlená z Kauflandu, ale hlavně ji neustále žerou slimáci a kvůli častému dešti je sypání granulí nefunkční.
správně odpověděla Natty, Vendy W a Jarka

4. Růže se původně kroutila od mšic, ošetřila jsem ji chemicky a teď se kroutí ještě od toho:(
správně odpověděla Natty a Jarka

5. Milionbells neuschnul, ba právě naopak - utopil se. Byl liják, tento jediný závěsný květináč to schytal. Když ve vedru začal vadnout, nenapadlo mě nic lepšího, než že je suchý a zalila jsem ho, čímž jsem ho dorazila.
tady jsem vás všechny nachytala

6. Pivoňka je v pořádku, nic jí nechybí, jen je ještě mladá a hlavně není dřevitá!!! To nás zase doběhli v zahradnictví. Je to obyčejná Paeonia officinalis, prostě pivoňka lékařská.
TRAMTARARÁ - to je fanfára pro Vendy W, která se nenechala nachytat :)

7. V trávě Festuce = kostřavě roste nějaká jiná tráva, možná lipnice a není možné se jí zbavit. Nikdy ji nevytrhnu celou...
TRAMTARARÁ - další fanfára pro Vendy W

8. S borovicí se mi zase podařilo vás podfouknout. Není jí nic, je to taková varieta.

9. Plot pro nás není funkční. Náš plot má být hlavně na to, aby nám neutíkali psi. Zvenku jsme proto navršili ještě borku. Tu odhrabaly slepice, které sice utíkají, ale úplně jinou dírou, dírou u sebe v ohradě. Na zahadu nesmějí! Zato Harry - Jak se dělá hloupým, tak právě tady pod plotem zmizí okamžitě. K jeho cti musím ale poznamenat, že utíká jenom za mnou. Když jsem uvnitř já, je tam i on. Pátrajíc po únikovém otvoru, nenápadně jsme ho sledovali. A on to poznal!!!! a tvářil se, jakoby nic. To je zajímavý. Jak se jmenuje, to neví....a tohle...Podezřívám ho, jestli on na nás svoji tupost jen nehraje.
co je špatně s plotem, poznala naprosto přesně Natty

10. Brusinka má určitě špatné stanoviště, moc světla a těžkou zem, přesto jedné se celkem daří a druhá je chudinka, několikrát ostříhaná, přesto stále dál černající. Je to proto, že naši psi ignorují čůrací patník, který jsem jim instalovala a vytrvale kropí tuto chudinku. http://jaaquarius.blog.cz/1204/psi-patnik-patnik-pro-psy
zase bodík pro mě :)

Ať koukám, jak koukám, správných odpovědí máte všechny stejně. Pozornost ode mě dostane proto každá z trojice Natty, Vendy W a Jarka, která mi pošle mailem svoji adresu.

Díky za přízeň, třeba jste se i poučily, jak se nemá zahradničit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 8. července 2012 v 8:04 | Reagovat

No vida, kam se dá stylem, pokus - omyl, dojít! :-D

2 VendyW VendyW | E-mail | Web | 8. července 2012 v 9:02 | Reagovat

No mě to s tou pivoňkou bylo divný :-)....protože dřevité pivoňky znám ještě z Kinských sadů, kde byly nádherné exempláře....takže to nebylo tak těžké. Spíš jsem si říkala jestli ses nespletla ty. Těch škůdcových poškození květin je mnoho, a z fotek se to dá dost špatně poznávat...ale jsem ráda že něco jsem trefila :-)

3 poradce149 poradce149 | E-mail | Web | 2. září 2012 v 23:58 | Reagovat

Pěkný blog, hezké dny.:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama