"Omluvenka"

25. srpna 2012 v 21:49 | Katka |  Jen tak
Poslední tři dny jsem strávila ve Znojmě. Sledovala jsem vaše komentáře na chytrém mobilu, ale nabíhalo to hrozně pomalu, tak jsem moc neodpovídala. Protože se staré komentáře, myslím, moc nečtou, odpovím tudy.

Hlavně za všechny děkuju.

K článku V čekárně chirurgické ambulance - II.
Ještě jsem to úplně nevzdala. Ještě tam půjdeme na poslední kontrolu a vyplnění papírů do pojišťovny. Podle toho, v jaké budu psychické kondici, bych mohla o ty minulé exponáty požádat pana chirurga. No - nevím...

K článku Tajemství Barunky Panklové
Překvapila a moc mě potěšila bohatá diskuse.
Danielinama - nebylo to tak složité, samozřejmě, chtěla jsem tím říct, že jsem dlouho sledovala jednu stopu a důkazy pro ni až jsem jí uvěřila, načež v dalším odstavci bylo vše zpochybněno jinou terorií.....mně hypotéza s Dorotheou přijde ve všem všudy dosti pravděpodobná. Pocitově.
Pátrání S. Motla jsem slyšela jen částečně, vyhledám si ho v archivu a poslechnu.
Na dopisy se chystám.
BN mi zabere ještě hodně času...
Úvahy o DNA testech a jejich možnostech jsou zajímavé.
Často se hodnotí vztahy BN. Já ji neodsuzuji. Nemyslím, že byly výrazem její promiskuity, ale zoufalství z nepochopení. Jakkoli byl zřejmě manžel hodný člověk a velký vlastenec, nebyl to člověk "její krevní skupiny" (jak se dnes říká) a ona se vzhledem ke svým možnostem, spíš nemožnostem, cítila v pasti....

K článku Nová technika
Jistě že je to dražší, ale pracuje se s tím pěkně, myslím, že by to zvládl leckdo. Řekla bych, že je moc málo lidí, kteří jsou na něco totálně leví. Je to spíš tak, že když mě něco neláká tak to nezkouším tudíž to nemůžu umět. Každého holt baví něco jiného. A pokud máme k něčemu chuť, naučíme se to.
Moc mě pobavila představa pletení kabelek z izolepy polepené papírky od bonbonů, jak navrhuje Mirek Č. Kterápak by to zkusila? Já ne-e-e-eUsmívající se

A teď jdu zpracovávat materiály z naší znojemské "expedice."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 danielinama danielinama | Web | 26. srpna 2012 v 7:48 | Reagovat

To taky bylo myšleno jen jako chvála na tuhle knížku :-)
No ještě k povaze Němcové, já ji taky nechci soudit ani odsuzovat, možná mě jí je jen svým způsobem líto. Co jsem tak stihla vyčíst o jejích vztazích, tak si myslím, že by nejspíš měla problémy i v dnešní uvolněné době. Zdálo si mi, že ona vyžadovala velmi intenzivní vztahy a protějšky to do jisté míry neunesly (asi svým způsobem i logicky). Ale zase to možná mohlo být i o interpretaci autorů těch materiálů, jaké oni používali zdroje si už nepamatuji. No v každém případě je jak se zdá B.N. dost zajímavá postava :-)

2 VendyW VendyW | Web | 26. srpna 2012 v 8:14 | Reagovat

Myslím že i tenhle rys povahy BN (to že milovala i jiné muže a snažila se být nezávislou i když jí za to společnost odsuzovala) byl u princezen Kuronských. Jak jsi sama psala při ukákách z té knihy o nich. Takže i to by mohlo nahrávat té teorii....

3 danielinama danielinama | Web | 26. srpna 2012 v 10:29 | Reagovat

[2]: To jsem si taky říkala, když jsem četla další knihu od Sobkové, tentokrát o "paní kněžně", že by se B.N. do rodiny Kuronských povahově hodila.
Ještě jsem si vzpomněla na pořad v televizi, kde četli dopis, který psala B.N. svému muži v době kdy už on uvažoval o rozchodu (tedy už v době nevěr) a byl překvapivě docela zamilovaný, takže ono to asi s tím, že B.N. nemohla mít k manželovi žádný vztah, že se k sobě nehodili atd. asi nebylo zase tak hrozné. A on si snad i ten rozchod rozmyslel, což taky svědčí o nějakém vztahu k ní, když její chování bylo na tu dobu pro manžela asi dost těžko překousnutelné. Spíš mi přijde, že ono to bylo s jejich vztahem složitější a podíl na všem měla i B.N. ne jen nechtěný sňatek s mužem, kterého nemilovala, jak se docela obecně předpokládá.

4 Miloš Miloš | Web | 28. srpna 2012 v 18:32 | Reagovat

Znojmo mně utkvělo hlavně jako přestupní stanice na cestě na Vranovskou přehradu. Kromě nádraží, kde jsem se načekal na navazující spoj spoustu času, si pamatuji už jen rotundu a také to, že tam měli velké sídlo KSČ, hodně podobné tzv. Bílému domu v Brně, který teď slouží jako poliklinika.  
Katko, díky za rozšíření obzorů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama