Rodinný lékař/Čeho se Comtessa bála

14. září 2012 v 22:00 | Katka |  Jen tak
I.

Bylo by fajn mít rodinného lékaře, který mě zná odjakživa se všemi mými neduhy, způsobem života, rodinnou anamnézou...Moc bych si to přála. S lékaři si totiž nějak nerozumím. Pokud už je mi tak zle, že se k němu vypravím, odcházím s pocitem, že mě vůbec nepochopil, že bych se léčila jinakMrkající, že jsem mu to nedokázala vyvoslit.

Stejné je to i se zubařem. Tam je to u nás sice lepší, protože už skoro dvacet let jezdíme za "svou" zubařkou a "svým" zubařem asi 40 km, ačkoliv máme místního v obci. Když jsme se přes kamaráda poznali, byl dobrých zubařů se soukromou praxí nedostatek (teď už je zase) a pro vstřícný přistup a moderní metody se nám dnes nechce měnit stomatologa jen kvůli vzdálenosti.

Dál bych si přála mít rodinného právníka. Každá moje zkušenost s právníkem, kterého jsme svého času hodně potřebovali, byla špatná. Prodělali jsme obnos, který by býval tenkrát stačil na rodinný domek. Z těch peněz jsme neviděli ani neuvidíme ani korunu. Právník na nás samozřejmě netratil.

Zatímco se stomatologem i právníkem by to za určitých příznivých okolností mohlo dopadnout, rodinného lékaře se už asi nedočkám. Máme v rodině dívku a mladíka, ona by měla chuť ke studiu stomatologie, on za týden nastupuje na právnickou fakultu. Jenomže....znáte to. Těch okolností je....jestli jim chuť studovat vydrží, jestli to zdárně zvládnou, jestli v praxi dozrají a jestli - my se toho dožijeme.

Není tomu tak dlouho, co jsem se naučila pít víno. Když říkám pít, myslím tím víno si vychutnat, rozlišovat, že každé je jiné, má svoji vůni, barvu i chuť, každý ročník je jiný.... Měla jsem navíc to štěstí, že jsem mohla na padesátinách kamaráda opravdu degustovat s vinařem, který vína na oslavu nejen dovezl, ale i vyrobil z hroznů, vypěstovaných na vlastní vinici. Protože je to blízký příbuzný mé kamarádky, není problém od něj víno za rozumný peníz ve výborné kvalitě kupovat. Teď právě jsme na nějakou chvíli dobře zásobeni, protože...
Chystali jsme dárek k zeťovým třicetinám. I zeť je milovníkem vína a proto od nás dostane třicet lahví - po deseti Zweigeltrebe rosé, Neuburgské a Dornfelder, vše pozdní sběry. Takové lahve jako on ale už nikdy nikdo mít nebude. Každá je originál. Posuďte sami:


Koš je z onoho voňavého obchůdku, o kterém jsem se zmiňovala včera.
II.
Navečer byla Comtessa neklidná. Najednou ze sebe udělala arabku a s ocasem nahoru prchala po pastvině pryč. Co ji tak rozrušilo? Čeho se bála, že před tím musela věrna svému prvotnímu instinktu utéct?


Směrem od Žírče poměrně rychle přelétaly nad naším domem tři balóny s hučícími hořáky. Podívaná krásná, ne tak pro koně. Balóny poutaly pozornost obyvatelstva k zítřejší akci. Místní aeroklub totiž slaví 80. výročí své činnosti.
Za pozornost stojí to, že právě z tohoto aeroklubu pochází Jana Vepřeková, mistryně světa z r. 2005, vicemistryně světa v bezmotorovém létání z r. 2009. Její kariéra je velmi úspěšná a dlouhá. Na zítřejších oslavách jistě bude mnohokrát jmenována.


To jen tak...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natty Natty | Web | 15. září 2012 v 5:24 | Reagovat

Katko, přála bych ti ty rodinné lé - zu - pr, ale možná že stačí, když je vidíme jednou za čas. 30 lahví vína, tak to už je dárek. A že se kobylka lekla balónů ? Asi to pro ní není denní záležitost ... ale oslavy jsou oslavy. Pěkný víkend.

2 danielinama danielinama | Web | 15. září 2012 v 7:40 | Reagovat

No ano lékaři...ten rodinný by hlavně byl dobrý právě proto aby tě vyslechl, aby s tebou komunikoval, což mám pocit, že v dnešní době doktoři zrovna moc nemusí.
Dárek je skvělý nápad :-)
Ty balóny opravdu dost hučí, zvířata budou nejspíš citlivá na "umělé" zvuky.Ráno kolem nás letěly zrovna dva a teď se podívám a o čem že je to poznámka ve tvém článku :-)

3 Jarka Jarka | Web | 15. září 2012 v 8:45 | Reagovat

právníka jsem ještě nikdy nepotřebovala, své zubařce už jsme věrná sto let, ale se svým praktickým doktorem, se vlastně skoro neznáme. Když jsem pracovala, chodili jsme na prevenci k jinému a protože jsem nemarodila, toho svého jsem zanedbávala a to i trvá.
Koš lahvinek s originálními etikatami, je parádní dárek a ty balóny, jsou taky skvělé. ;-)

4 Ježurka Ježurka | E-mail | Web | 15. září 2012 v 13:04 | Reagovat

Rodinný lékař - to je krásná představa. Já s manželem chodíme k naší praktické lékařce ještě z dob, když jsme pracovali, ta nás zná už min. 30 let a jsme spokojeni. Zubařku jsme museli před 2 roky změnit, neb ta naše "zlatá" šla do důchodu, ale předala nás kamarádce a kolegyni. A rodinný právník? Není, ale určitě by se hodil, i když... také už jsme nejednou prodělali. Ty lahve - to je opravdu vzácný dárek, pocházím z jižní Moravy a vínko jsem mívala ráda. Dnes už nic nesnesu, zkrátka - už máme svoje vypito.

5 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 15. září 2012 v 19:23 | Reagovat

Rodinného lékaře bych brala všema deseti stejně jako zubaře a právníka.
Kamarádka má koníka a ten je zase strašně neklidný, když slyší houkat sanitku.
Víno je škoda otevřít, taková vzácnost, to se jen tak nevidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama