Duben 2015

Jednoduchý copánek

10. dubna 2015 v 7:28 | Katka |  Ruční práce
Uzavírku zvanou jednoduchý copánek jsem si vyzkoušela na dvou košících pletených na objednávku. Pro někoho na vyžádání se plete hezky, ale zároveň je to zavazující. Já jsem se snažila plést pečlivě, ale nedostála jsem zadaným parametrům. Nějak mi při samém soustředění se nevyšla požadovaná výška. Uvidíme, jestli budu plést znovu Mrkající.

Zdobila jsem materiálem zvaným elhar šňůra a korálky, na modrém košíku jsem použila tzv. šénu.


Co za to stálo BŘEZEN

1. dubna 2015 v 14:27 | Katka |  Co za to stálo
Budu - li se držet původního záměru této rubriky, napíšu sem, že v březnu jsem byla na bezvadném koncertu (Prague Cello Quartet). A hotovo.

Březen byl naplněn mnoha nepříjemnostmi. Stejně se je nepodařilo vyřešit, bude to ještě běh na dlouhou trať. Ze stavu údivu jsem přes rozladěnost, vztek, pocit bezmoci a strachu přešla i pomocí třezalkového čaje do relativního klidu. Dělám co můžu a jak nejlíp dokážu a vyčkávám. Snad to nějak vyhnije.

Uplynulý měsíc byl ale štědrý i na (ne)malé radosti, jak jsem o nich psala mnoho měsíců. Protože jsem si je ale nezapisovala, na konkrétní situace doprovázené libými pocity těžko vzpomínám.

Jedna taková bylo včerejší sledování Vzorného kinematografu Haška Jaroslava. Jde o povídkovou komedii z r. 1955 s komentářem Jana Wericha. Nasmáli jsme se a obdivovali výkon Vladimíra Pucholta(žák Chocholka),


Františka Filipovského, Jaroslava Marvana, Jiřího Sováka....a mnoha dalších oblíbených herců. Film na mě působil jako naprosté zjevení.

Velkou radost mi udělala vrchní sestra ze zařízení, kam vysíláme dobrovolníky. V loňském roce se mi podařilo získat nového právě pro ně a toto je ohlas na jeho činnost.

...nejdříve začnu dobrovolníkem, panem K. Takových víc! Dokáže si vše sám zorganizovat, má přehled, je to muž - u nás velká výhoda vzhledem k pohlaví uživatelů. Má dobré nápady. Děkujeme za něj:-).

Ještě jeden návod z kolujícího mailu. Skoro každý říká, že je nemá rád a přesto kolují. Někdy je prospěšné se nad nimi zamyslet a hlavně se pokusit o stejný model chování:

Každé ráno, když vstanu, tak si řeknu, že mám na výběr dvě možnosti. Buď budu mít dobrou náladu nebo....si mohu vybrat tu špatnou. No a já si raději vyberu tu dobrou. Když se mi přihodí něco špatného, mohu si vybrat. Buď budu obětí nebo se tím poučím. Když ke mně přijde někdo a stěžuje si, mohu si vybrat. Buď jeho neštěstí přijmout nebo s ním zkusit hledat nějakou kladnou stránku života.

Shrnutí března je tedy takové - jedna pecka a mnoho (ne)malých radostí. Nebude-li duben horší, budu spokojená Mrkající