Na skok v Římě - den první

16. května 2017 v 22:12 | Katka |  Cestování
Být v Římě 2,5 dne, to je vzhledem k tomu, co věčné město nabízí, opravdu jen na skok. My jsme se tam s dcerou vypravily 29. 3. v domění, že to je před sezonou, že si Římem budeme procházet a pamětihodnosti obdivovat v klidu. Šlo o v pořadí druhý z výletů na pohodu inspirovaný nějakou společně přečtenou knihou. Předehrou a průpravou tentotrát byly následující tituly: Irena Obermanová - Láska jako Řím, Stefan Ulrich - Čytři roční období: Rok v Římě, Elizabeth Gilbertová - Jíst, meditovat, milovat a ještě se náhodou přidala Katy Yaksha: Jednosměrná jízdenka. A samozřejmě průvodce z nakladatelství Marco Polo. Ze stejného zdroje se nám moc osvědčil průvodce Benátkami.....a já, hlava dubová, jsem ho tentokrát zapomněla doma Nerozhodný
Kuriozní je, že když jsem postupně knihy četla, vycházelo mi, že hotely v Římě jsou strašně drahé, že je tam spousta kapesních zlodějíčků.....zkrátka - že by bylo lepší do Říma nejezdit. Odradit jsme se ale nenechaly.
Nakonec nám ani ten průvodce nechyběl, protože jsme si koupily mapu, jakmile jsme vystoupily z autobusu, který nás přivezl z letiště k centrálnímu nádraží i stanici metra. My stejně nejsme hltačky historických dat, znalkyně stavitelů, malířů, sochařů či vládců..... Nemusíme za každou cenu navštívit všechno. My jsme pozorovatelky, čumilky, ochutnávačky místních specialit. Vstřebáváme atmosféru, vnímáme svoji vzájemnost, sdílíme prožitky, vyprávíme si......a někdy si i lezeme na nervy, což se snažíme nedávat najevo, protože za tím není osobnost té druhé, ale únava nebo nějaký momentální nezdar......

Naše první dojmy nebyly příjemné. Nepříliš čisté a organizačně jaksi zaseknuté metro, rušná ulice plná aut i odpadků....
Vyvážila to ale galantnost staršího muže, který nás v metru vlídným gestem upozornil, že si můžeme sednout, jakmile se uvolnilo místo. Nebyl zdaleka poslední, kdo k nám byl milý a vstřícný. Střídaly se pěkné i horší pohledy a dojmy.... Ale pěkně popořadě.

Drkotaly jsme se s kufříky na kolečkách po obyčejné ulici samý kanálek a obrubník a nezávisle na sobě jsme propadaly mírné depresi......takhle jsme si tedy Řím nepředstavovaly. Na mapě a podle itineráře jsme to neměly daleko k ubytování, skutečnost se nám ale pranic nelíbila.
"Vždyť my máme hlad a ani jsme si ještě nepřipily na zdárný příjezd....." Překvapený
"Jó, to je ono! Proto se nám tu nelíbí."
Zakormidlovaly jsme do prvního přijatelného podniku (bufetu), připily si Prossecem, zajedly to kousky pizzy a mini porcičkami (to abychom toho mohly ochutnat víc) těstovin a svět výrazně zrůžověl.

Zakrátko jsme podél hradeb Vatikánu dorazily na náměstí Sv. Petra. Jako miliony lidí před námi jsme užasly na tou rozlehlostí a krásou. Kdyby....pohled nebyl narušen bariérami, které vymezují, kudy se má vinout fronta lidí, kdyby....mezi sloupy, ve výklencích a koutech nebyly rozprostřeny kartony bezdomovců, kdyby.....stále někdo nenatahoval žebravou ruku a nemumlal své prosby, kdyby.....ulice nebyly střeženy samopalníky a zablokovány vojenskými vozidly......
To bylo další nečekané a ne příjemné překvapení. Ale i na to jsme si časem zvykly. Tak to tu prostě chodí.

Ubytování jsme měly 5 min od Vatikánu a věděly jsme, že přes Piaza San Pietro půjdeme pokaždé, když se vydáme za památkami. Nezdržely jsme se proto déle a hledaly jsme svoji Residenci Roma. Mělo nás trknout, jak asi bude vypadat ubytování kousíček od Vatikánu, které je přesto poměrně levné. Stoupaly jsme klikatou ulicí do kopce stále pomaleji a rezidenci ne a ne najít. Teprve po radě místní ženy jsme ji našly. Tu naši rezidenci. Na první pohled vybydlený panelák, otevřený, ale nikde nikdo, první, koho jsme uviděly, byli chlapáci - vypadali jako turečtí kamioňáci.... Trochu šok, trochu strach, začínalo se stmívat.... Stačil ale jeden telefonát, abychom se dověděly, že recepční tu bude během pěti minut. A byl. A byl milý, květnatě omlouval svoje zdržení.....a ubytoval nás. Do toho, co jsme si mohly představovat pod rezidencí, to mělo hodně daleko, ale - bylo tam čisto a byla tam koupelna a dalo se i zatopit (noci byly chladné). Takže jsme se převlékly, krátce oddechly a vyrazily na první procházku Římem.

V zapadajícím slunci a později za tmy vypadalo Svatopetrské náměstí s bazilikou Sv. Petra ještě impozantněji. Akorát že moje fotky jsou hrozné - málo světla, málo snahy.....Zamračený tak jen dórské sloupy 17 m široké kolonády, která obklopuje kruhové náměstí, na něž se vejde 400.000 lidí. Současnou podobu náměstí navrhl na žádost papeže Alexandra II. architekt Bernini (1655).


pohled na Piazza San Pietro (ilustrační foto z wiki)

Stejně jako Andělský hrad


- původně Hadriánovo mauzoleum vybudované v letech 135 - 139. Pochováni zde jsou mnozí římští císařové včetně Hadriána a Marca Aurelia. Stavba byla několikrát pobořena a přebudována. Sloužila i jako papežská pevnost, rezidence a vězení, nyní je v ní muzeum. Stojí na pravém břehu Tibery a s břehem levým a centrem Říma ho spojuje Andělský (původně Hadriánův) most

andělský most (v pozadí bazilika San Pietro na Piazza San Pietro)

s deseti mramorovými anděly sochaře Berniniho. Most je určen pouze pro pěší. Samozřejmě zde vystupují pouliční umělci. S těmi jsme se setkaly i mnohde jinde a byla jsem překvapena kvalitou jejich produkce. Nejednou jsme si sedly opodál a poslouchaly.....

Den jsme zakončily dobrou večeří v pěkné a příjemné restauraci. Číšník nás zval už když jsme šly na procházku. Stál před podnikem a klaněl se. Tak jsme neodolaly a vstoupily. Měly jsme to i s "živým" klavírem, svíčkami zapálenými pro mami a velkým chválením dceřiny italštiny (umí pár základních vět z učebnice Italsky 15 minut denně - a stačí to. Je to pro ně projev zájmu o jejich zemi. Jsou příjemní, galantní....vymýšlí si rozličné lichotky s velkým šarmem, jen aby uspokojili klienta, aby se klient vrátil.) Taky jsme dostaly velikou chuť na pečený artyčok, který konzumovali u sousedního stolu. My už jsme ale byly po večeři....tak zítra.... Mrkající
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 16. května 2017 v 22:30 | Reagovat

Famózní. Ty dokážeš překvapovat! Budu se opravdu těšit na další povídání o Římu. Stejně jste odvážné - ale zase jste si užily a zjevně máte co vypravovat. Fandím vám :-)

2 Jitka Jitka | Web | 17. května 2017 v 6:44 | Reagovat

Milá reportáž z města měst. Děkuji za ni. Vždycky jsem si přála navštívit Řím, Athény a Alexandrii. Komunisti byli proti a teď už mě omezuje zdravotní stav. Možná to na mě čeká v příštím životě. ;-)

3 VendyW VendyW | E-mail | Web | 17. května 2017 v 7:50 | Reagovat

Jak čtu Bernini a jeho andělé, tak mi hned naskočí Dan Brown a jeho Andělé a démoni.... hele, to je taky kniha která se pro poznávání Říma a Vatikánu hodí ;-)  :-D

4 Jarka Jarka | Web | 17. května 2017 v 9:32 | Reagovat

Ten nepořádek a ošuntělost by mě asi dost odradily, ale jak čtu, tak lidé jsou vstřícní a milí, tak se snad výlet bude vyvíjet k vaší spokojenosti. :-)

5 Katka Katka | 17. května 2017 v 11:29 | Reagovat

[1]: Já moc odvážná nejsem. Já jsem přívažek své šikovné dcery :-) Pomalu se sice otrkávám, ale využiju to (?)....leda až tak v příštím životě - jak píše Jitka.

[2]: Jj, je hodně činností, které bych ráda, ale taky si je už musím nechat do příštího života ;-)

[3]: No vidíš - ten tip jsem měla dostat dřív..... :-)

[4]: Ono, Jarko, jiné je, když o tom víš - tak do toho nemáš chuť, ale pak když jsi přímo "v tom" - nějak se zařídit musíš.....a dobře, že převážily ty hezké dojmy.

6 Intuice Intuice | E-mail | Web | 17. května 2017 v 21:15 | Reagovat

To se mi líbí, něco přečíst. sebrat se a jet. A zkoumat. Co přijde do cesty. Jsem v tomto za tebou hodně daleko, ale taky se posunuji. Pomalinku, ale přece. :-)

7 beauty-related beauty-related | 18. května 2017 v 15:27 | Reagovat

krásný fotky, hned bych si taky vyjela :D

8 DorothyPreDs DorothyPreDs | E-mail | 19. července 2017 v 4:15 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

9 Arlenecop Arlenecop | E-mail | 22. července 2017 v 19:52 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

10 Flossietom Flossietom | E-mail | 26. července 2017 v 1:42 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

11 ThesisWriting ThesisWriting | E-mail | Web | 26. července 2017 v 10:59 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

12 EssayErudite EssayErudite | E-mail | Web | 26. července 2017 v 11:12 | Reagovat

Essay writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>essay writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />essay writing service</a> today!

13 LeeannEnund LeeannEnund | E-mail | 11. srpna 2017 v 17:59 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

14 Dol33larOa Dol33larOa | E-mail | 12. srpna 2017 v 19:48 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#3XTCUB8w65>
<img>http://0.00000007.ru/3#4nzyD9Xps8</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов online
сейчас: 33557 IP в 198 государствах
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или изменить свой IP можно 2 кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании времени действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#8yfsBU3hb9>Vip proxy</a>
__________
вконтакте вход +на страницу обойти блокировку
free openvpn
openvpn windows 7
список анонимных прокси серверов бесплатно россия

15 Georgelor Georgelor | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 16:50 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>компания млм tavie, сетевой бизнес тайга отзывы</a>

16 Mariaon Mariaon | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 5:11 | Reagovat

Хотите как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут игрушки для взрослых

Один из самых популярных методов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции эрогенных зон и точек. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены наручники, эрекционные кольца, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы непременно отыщите то, что понравится вам обоим.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и прочие игрушки для взрослых можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

17 Crbnenteta Crbnenteta | E-mail | Web | 21. září 2017 v 4:52 | Reagovat

instant online loans bad credit - http://personalnerloan.org/ apply for payday loans online <a href=http://personalnerloan.org/>quick personal loans online</a> ’

18 HhhjCoitty HhhjCoitty | E-mail | Web | 21. září 2017 v 19:35 | Reagovat

1000 online payday loan
<a href="http://personalacrb.org/">small personal loans</a>
bad credit payday loans online
<a href=http://personalacrb.org/>quick personal loans</a> ’

19 Bvbntephok Bvbntephok | E-mail | Web | 21. září 2017 v 19:35 | Reagovat

best payday loans uk
<a href="http://paydayhhkl.org/">payday loan online</a>
payday loan
<a href=http://paydayhhkl.org/>payday loans online</a> ’

20 BbecVorwaf BbecVorwaf | E-mail | Web | 21. září 2017 v 20:17 | Reagovat

unsecured personal loan
<a href="http://paydayvax.org/">fast payday loans</a>
online payday loans
<a href="http://paydayvax.org/">best online payday loans</a> ’

21 BlopDriext BlopDriext | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:46 | Reagovat

bad credit no payday loan
<a href="http://loansvtna.org/">fast payday loans</a>
money loans
<a href=http://loansvtna.org/>pay day loan</a> ’

22 Kmnhjsilush Kmnhjsilush | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:32 | Reagovat

viagra tablets
<a href="http://viagraazmhj.com/">buy viagra</a>
best generic viagra
<a href=http://viagraazmhj.com/>generic viagra</a> ’

23 Azsvthigug Azsvthigug | E-mail | Web | 25. září 2017 v 21:07 | Reagovat

viagra mail order
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a>
viagra pill
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

24 Lvvdundell Lvvdundell | E-mail | Web | 27. září 2017 v 1:00 | Reagovat

generic cheap viagra - https://viagraciom.com
viagra natural <a href=https://viagraciom.com>cheap viagra</a> ’

25 IkmeDriext IkmeDriext | E-mail | Web | 28. září 2017 v 16:59 | Reagovat

cash check
<a href="https://paydayrvjlo.com/">payday loan online</a>
payday advance loan
<a href=https://paydayrvjlo.com/>online payday loan</a> ’

26 FebbVorwaf FebbVorwaf | E-mail | Web | 30. září 2017 v 13:03 | Reagovat

a payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance america</a>
loan payday
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a> ’

27 FvteDriext FvteDriext | E-mail | Web | 30. září 2017 v 13:04 | Reagovat

payday loan texas
<a href="https://loansonlinevaec.org">same day payday loans</a>
100 online payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loan</a> ’

28 Lvvodundell Lvvodundell | E-mail | Web | 1. října 2017 v 22:32 | Reagovat

viagra soft pills - http://viagrapfhze.com/
cheapest viagra professional <a href=http://viagrapfhze.com/>online viagra</a> ’

29 Debxspoina Debxspoina | E-mail | Web | 4. října 2017 v 23:52 | Reagovat

online purchase viagra - http://sexviagen.com/
viagra for men <a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a> ’

30 Lrbvsdspurn Lrbvsdspurn | E-mail | Web | 6. října 2017 v 18:27 | Reagovat

same day loans - https://cashcevth.com
payday advance <a href=https://cashcevth.com>instant payday loans</a> ’

32 BethanyTdo BethanyTdo | 27. října 2017 v 6:00 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a stretch. I am already being nervous maybe I should <a href=http://genericdrugsblog.blogspot.in/>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

33 wrhjukjulami wrhjukjulami | E-mail | Web | 3. listopadu 2017 v 11:27 | Reagovat

are internet payday loans legal - https://cashadvanceamericaavx.org
loan payday <a href=https://cashadvanceamericaavx.org>cash advance credit card</a> ’

34 VsumSteecY VsumSteecY | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 13:47 | Reagovat

viagra 100 mg dose - http://sexviagen.com
natural viagra alternative <a href=http://sexviagen.com>generic viagra india</a> ’

35 BethanyThr BethanyThr | 11. listopadu 2017 v 16:47 | Reagovat

Hello everybody! Recently I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://owhagroup.co.za/story.php?title=where-to-buy-viagra-sildenafil-online-without-prescription-%7C-order-now>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

36 Warammaniasum Warammaniasum | E-mail | Web | 14. února 2018 v 11:11 | Reagovat

viagra headache paracetamol
<a href=http://hqviagrauro.com/>cheap viagra</a>
natural viagra that works
<a href="http://www.hqviagrauro.com/">viagra for cheap</a>
achat viagra homme

37 Josephfub Josephfub | E-mail | Web | 14. března 2018 v 1:17 | Reagovat

Amazing plenty of valuable tips.

cialis warszawa apteka <a href="http://cialisfidel.com/">cialis prices</a> pharmacie lyonnaise cialis <a href=http://cialisfidel.com/>buy cialis online</a>

38 canadian online pharmacy canadian online pharmacy | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 2:20 | Reagovat

I take pleasure in, lead to I found exactly what I was having a look for. You've ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

39 MichaelBix MichaelBix | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 0:08 | Reagovat

compare rx prices
<a href=http://visitwaushara.com/>online pharmacies</a>
price prescription drugs
<a href="http://waltcoexpress.com/">canadapharmacy</a>

40 ShaylaFuvqh ShaylaFuvqh | E-mail | 11. října 2018 v 15:15 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

41 Personal Loans Personal Loans | E-mail | Web | 14. října 2018 v 12:20 | Reagovat

bad credit personal loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">bad credit personal loans guaranteed approval</a> loans without direct deposit <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

42 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 1:41 | Reagovat

express loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> easy loans no credit check <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loan</a>

43 Cash Advance Cash Advance | E-mail | Web | 16. října 2018 v 5:12 | Reagovat

bad credit personal loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> bad credit personal loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

44 Quick Loans Quick Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 19:37 | Reagovat

loan estimate <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> personal loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

45 Payday Express Payday Express | E-mail | Web | 16. října 2018 v 19:42 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">consolidation loans for bad credit</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>payday loan guaranteed</a>

46 Easy Payday Loan Easy Payday Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 20:01 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loan</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loan</a>

47 Dennislaf Dennislaf | E-mail | 6. prosince 2018 v 2:11 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama